Usługi księgowe

Zdalne usługi księgowe

Czy zdalne usługi księgowe mają rację bytu?

zakupy przez internet

Usługi księgowe w formie zdalnej. Czy to się sprawdza?

Praca w trybie online, załatwianie w taki sposób spraw w urzędach i zakupy przez internet - to oznaka nowoczesności i rozwoju technik komunikacji. Można uznać, że trwająca pandemia przyspieszyła ten proces, ale na pewno go nie wywołała. Dlaczego więc nie usługi księgowe jako księgowość online?

Tradycyjne usługi księgowe to wizyta w biurze

Zewnętrzne usługi księgowe, prowadzone w formie tradycyjnej, zmuszają klienta do wizyty w biurze co najmniej jeden raz w miesiącu. Dostarczanie dowodów sprzedaży i zakupu jest również okazją do konsultacji i wyjaśnień. Dlaczego jednak ograniczać sobie możliwość uzyskania fachowej porady do sporadycznych okazji? I dlaczego być pod presją upływającego terminu złożenia dowodów księgowych i to koniecznie w komplecie?

Księgowość online

Biuro rachunkowe Poznań, oferujące księgowość online, elastycznie dopasowuje się do potrzeb klienta i zapewnia stały kontakt oraz bieżące czuwanie nad poprawnością ewidencji księgowej.Możliwość przesyłania, a w konsekwencji ewidencjonowania księgowego dokumentów, nawet każdego dnia, a przynajmniej co kilka dni, wpływa znacząco na jakość usług. Klient ma możliwość przekazywania dowodów księgowych po zakończeniu każdego, ustalonego przez siebie, etapu prac, co sprzyja poprawności i kompletności danych. Jednocześnie łatwiej jest na bieżąco, gdy tylko sprawa wyniknie, wyjaśniać rozbieżności lub otrzymać poradę. Z kolei biuro rachunkowe uzyskuje możliwość równomiernego rozłożenia swojej pracy i unikania jej spiętrzenia przed upływającymi terminami.

Nowoczesna forma księgowości

Usługi księgowe online, jako nowoczesna forma ewidencjonowania działalności gospodarczej, eliminuje praktycznie bezpośredni kontakt biura z klientem. Bez względu czy klienta dotyczy podatkowa księga przychodów i rozchodów czy też księgowość spółki z o.o. Przekazywanie, dowodów księgowych z jednej strony i sporządzonych deklaracji z drugiej, drogą mailową, sprzyja przestrzeganiu reżimu sanitarnego w dobie pandemii. Jednocześnie, utrwalenie się takiego modelu współpracy, będzie skutkowało jego utrzymaniem, a nawet rozszerzaniem w przyszłości. Możemy mieć pewność, że wpłynie to tylko pozytywnie na jakość i coraz większą dostępność profesjonalnych usług księgowych dla firm.

zakupy przez internetusługi księgoweksięgowość onlinebiuro rachunkowe poznańbiuro rachunkowepodatkowa księga przychodów i rozchodówksięgowość spółki z o.o.usług księgowych dla firm

Powiązane wpisy

Księgowość online

Księgowość online czy to tylko i wyłącznie zalety

Postępowanie upadłościowe

Wiele firm rozważa postępowanie upadłościowe

Księgowość spółki z o.o.

Księgowość spółki z o.o. - co warto wiedzieć?