Usługi księgowe

Postępowanie upadłościowe

Wiele firm rozważa postępowanie upadłościowe

oddłużanie spółki

Postępowanie upadłościowe, a pandemia

Epidemia koronawirusa spowodowała znaczące zmiany w sektorze prywatnym. Wiele firm straciło bowiem swoją dotychczasową płynność finansową. Dla wielu konieczne okazały się również redukcje w zakresie etatów dla poszczególnych pracowników. Nie jeden właściciel firmy rozważał też postępowanie upadłościowe. Przyczyną tego typu następstw jest może być nie korzystanie z usług dobrego podmiotu jakim jest biuro księgowe lub kryzys na rynku.

Kryzys odczuwają również duże firmy, tj. spółki prawa handlowego. Oddłużanie spółki to temat nurtujący wielu przedsiębiorców. Postępowanie upadłościowe w tym stanie rzeczy bywa ostatecznością. Na początku warto posiłkować się uzyskaniem dobrej porady prawnej. Wiele bowiem specjalistów z branży finansowej oraz prawnej oferuje pomoc w oddłużaniu.

Pomoc ze strony banku

Warto zastanowić się również na ofertą sektora bankowego. Banki, zgodnie z postanowienia tarczy antykryzysowej wprowadziły do swojej oferty tzw. wakacje kredytowe. Tym terminem określamy możliwość prolongaty zarówno części kapitałowej jak również części odsetkowej danego kredytu bądź pożyczki. W dalszym ciągu banki oferują preferencyjne stawki jeżeli chodzi o kredyty dla przedsiębiorców (kredyty firmowe). Tutaj jednak trzeba uważać, bowiem w związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, całkowita wysokość kapitału do pozyskania w takiej właśnie formie jest ograniczona. Jeśli to nie pomoże trzeba rozważyć postępowanie upadłościowe dla firmy.

Wniosek o upadłość

W związku z powyższym, wskazać należy, iż wniosek o upadłość jest rozwiązaniem ostatecznym. Warto skorzystać z dostępnej oferty na rynku. Czasami wystarczającym na pomoc w oddłużaniu może się okazać na przykład konsolidacja wszystkich posiadanych firmowych zobowiązań finansowych. Zamiana płatności na jedną ratę może okazać się prostym i bezpiecznym rozwiązaniem. W tym miejscu wskazać jednak należy, iż mimo wszystko w razie braku możliwości regulowania wymagalnych zobowiązań firmowych przez długi (utrzymujący się długo) czas, wówczas jedynym rozwiązaniem może okazać się złożenie wniosku do właściwego miejscowo (dla siedziby przedsiębiorcy) o ogłoszenie upadłości. Wartym podkreślenia jest również to, iż zdarza się, że brak złożenia takiego wniosku może skutkować negatywnymi następstwami. Tutaj kazus przede wszystkim o spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółkach akcyjnych, czyli spółkach kapitałowych.

oddłużanie spółkipostępowanie upadłościowepomoc w oddłużaniuwniosek o upadłośćbiuro księgowe

Powiązane wpisy

Księgowość online

Księgowość online czy to tylko i wyłącznie zalety